Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Evropy žen 2007 - Belgie

24. 9. 2007

 

Volejbalovou událostí včerejšího dne je postup naší ženské reprezentace ze základní skupiny B Mistrovství Evropy  z druhého místa za vítěznými Polkami a před nebezpečnými Bulharkami do osmifinálové skupiny mezi posledních dvanáct týmů šampionátu, kde se postupně od úterý 25. 9. 2007 utkáme s týmy Belgie, Nizozemí a Srbska. Ve dnech 20.- 30. 9. 2007 se hraje evropský šampionát žen ve volejbale v Belgii a Luxemburgu...

Týmy obdobně jako na ME mužů v Moskvě byly rozděleny do čtyř skupin po čtyřech týmech. Naše družstvo se ocitlo ve skupině B s týmy Bulharska, Polska a Španělska. Postup ze skupiny B do mezikola spolu se třemi nejlepšími týmy ze skupiny D:  Srbsko, Nizozemí, Belgie, Slovensko byl výkonnostním cílem našeho týmu. Pro vývoj obou skupin byly již velmi zajímavé výsledky z prvního hracího dne 20. 9. 2007. V naší skupině se utkaly týmy Španělska a Bulharska. V pětisetové bitvě nevyužily Španělky vedení 2 – 0 na sety a po více než dvouhodinovém zápasu se radovaly Bulharky. Obdobný pětisetový  duel ve vedlejší skupině svedly Slovenky vedené Mirkem Čadou, ale na rozdíl od španělských hráček se šťastným koncem pro naše východní sousedy. Druhý hrací den se naše družstvo postavilo na své straně sítě proti Bulharkám, týmu, který této generaci volejbalistek zavřel dveře na ME 2005 a také na MS 2006. Po jednoznačném vítězství v prvním setu našeho týmu se ostatní sety odvíjely jako na houpačce. V pátém setu nejdříve naše hráčky odvracely dva mečboly soupeřek a nakonec svůj čtvrtý využily. Důležitý krok k postupu ze skupiny se povedl. Následující den v sobotu 22. 9. naše hráčky narazily na favorizované Polky. Po ustrašeném výkonu v prvním setu diktovaly tempo hry ve druhém setu. Kolaps za stavu 24 – 20 v náš prospěch poslal polské hráčky do vedení 2 – 0 na sety.  Přes vítězství našeho týmu ve třetím setu se nakonec radovaly soupeřky z vítězství 3 – 1 na sety. Pro zajímavost, tento zápas jsem měl možnost uvádět pro díváky sportovního kanálu ČT 4 spolu s Darinou Johanidesovou a poznat zákonitosti práce ve virtuálním studiu ČT.  Poslední hrací den nás čekaly soupeřky z Pyrenejského poloostrova. Matematika byla jasná. Naše vítězství 3 – 0 na sety  znamenalo  postup bez ohledu na výsledek zápasu Polsko – Bulharsko. Průběh zápasu Polsko – Bulharsko přinesl vedení 2 – 1 na sety týmu Bulharska, ale ve čtvrtém a pátém setu se prosadily polské hráčky a vyhrály 3 – 2 a definitivně si potvrdily první místo ve skupině B před našimi hráčkami.   Ve skupině D porazily Srbky Nizozemí 3 – 2 a porážka Slovenska s domácím týmem Belgie 0 – 3  znamenala konec slovenským nadějím v tomto turnaji. Ve skupině A kraloval tým Itálie spolu s Německem. Nejslabším týmem byl nováček z Běloruska. Ázerbájdžán potvrdil svými výkony a výsledky sestupnou tendenci a prohrál jak s Německem tak Itálií.  Ve skupině C překvapivě zdolala Francie jak Chorvatsko tak Turecko a zajistila si spolu se suverénním Ruskem postup. Poslední hrací den základních skupin se rozhodovalo mezi Tureckem a Chorvatskem o posledním postupujícím z této skupiny. Vítězství 3 – 2 Turecka znamenalo jeho postup ze třetího místa ve skupině C. V zápase mezi Francií a Ruskem dominovaly ruské hráčky, vítězství 3 – 0 znamenalo postup Ruska z prvního místa a Francie z místa druhého. Ve skupině D vybojovaly srbské volejbalistky třetí pětisetovou bitvu na tomto šampionátu a zdolaly 3 – 2 domácí Belgii. Po počátečním zaváhání s týmem Slovenska si Srbsko vybojovalo sice druhé postupové  místo ve skupině D,  ale 4 body do osmifinálové skupiny!!!

Skupina A : Německo, Itálie, Ázerbájdžán, Bělorusko                Charleroi

Skupina B : Česká republika, Polsko, Bulharsko, Španělsko        Hasselt

Skupina C : Rusko, Francie, Turecko, Chorvatsko                    Charleroi

Skupina D : Nizozemí, Srbsko, Belgie, Slovensko                      Hasselt

Osmifinálové skupiny : Do těchto skupin se započítávají vzájemné výsledky mezi soupeři dosažené v základních skupinách.

 

Osmifinálová skupina E - Charleroi           Osmifinálová skupina  F – Hasselt  

1.Itálie                  4 b  6 – 0               1. Polsko                  4 b   6 – 3

2. Rusko                4 b  6 – 0               2. Srbsko                 4 b   6 – 4

3. Německo            3 b  3 – 3               3. Nizozemí              3 b   5 – 4

4. Francie              3 b  3 – 3               4. Česká republika     3 b   4 – 5

5. Ázerbájdžán        2 b  0 – 6               5. Bulharsko             2 b   4 – 6

6. Turecko             2 b  0 – 6               6. Belgie                  2 b   3 – 6

 

Naše družstvo se probojovalo do osmifinálové skupiny, kde se postupně utká se třemi postupujícími týmy ze skupiny D v následujícím pořadí.

25. 9. 2007  Česká republika –  Belgie   (20. 00 Hasselt)

26. 9. 2007  Česká republika – Nizozemí (17. 30 Hasselt)

27. 9. 2007  Česká republika – Srbsko    (17. 30 Hasselt)

 

Sestava našeho týmu :

Jana Šimánková N, Tereza Matuszková S1, Iva Plchotová B2, Jana Šenková U, Helena Horká S2, Milada Spalová B1, libero Markéta Tomanová. Do hry se zapojily všechny hráčky včetně Kateřiny Božkové B2, Heleny Havelkové S2, Anety Havlíčkové S1  a Jany Jamborové U. Pořadí zápasů vyplývá z výsledků družstev ve skupinách, kde přes vítězství Nizozemí ve skupině (postavení D1, si do tabulky osmifinálové skupiny zapsaly 2 vítězství Srbky, zápas se Slovenskem se do osmifinálové skupiny nezapočítává). První dva týmy z každé osmifinálové skupiny si zabezpečí postup do semifinále, které se uskuteční 29. 9, v Luxembourgu. Největšími favoritkami na postup z osmifinálové skupiny E jsou Italky a Rusky. V naší skupině nám dává šanci na postup mezi poslední 4 týmy šampionátu výhodný los, utkáme se nejdříve s domácí Belgií a poté s Nizozemím a Srbskem.

V Liberci 24. 9. 07                               Luboš Bednář

 

převzato z webu Zdeňka Haníka (www.hanikvolleyball)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář