Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novým předsedou ČVS Zdeněk Haník

17. 5. 2010

 

   Výbor Českého volejbalového svazu odvolal předsedu Antonína Lébla, který vedl svaz od roku 2005. Z 51 členů výboru, přítomných na dnešním zasedání v Praze, hlasovalo 32 pro Léblovo odvolání, 17 bylo proti a dva se zdrželi. Novým předsedou byl vzápětí zvolen bývalý kouč reprezentace Zdeněk Haník.
 
   Při volbě nového předsedy Haník dostal 35 hlasů.
 
   V nové jedenáctičlenné správní radě zůstali z jejího předchozího složení pouze Josef Beneš a Jan Hronek, novými místopředsedy jsou František Kopecký a Robert Urbánek.
  
   Nespokojenci ve výboru ČVS Léblovi dlouhodobě vyčítali zejména autoritativní rozhodování, obcházení nejvyšších orgánů svazu a neprůhledné nakládání se sponzorskými penězi.
 
   Haník po svém zvolení řekl, že mezi jeho první kroky v nové funkci bude patřit zajištění zdárného průběhu kvalifikace ME žen, která se v Karlových Varech bude hrát od pátku.
  
   "Začneme rozkrývat finančnictví, do kterého nikdo neviděl. Hodlám se setkat s důležitými partnery a ubezpečit je, že není důvod, aby nebyla zachována kontinuita. A doufám, že tato fáze brzy skončí a začneme se věnovat v první řadě volejbalu," prohlásil nový předseda.
 
   Na loňské volební konferenci Lébl porazil protikandidáta Františka Kopeckého poměrem hlasů 27:25. K jeho těsnému znovuzvolení tehdy přispěl svým hlasem i Haník, rok nato však už označil nastalou situaci za
neudržitelnou.
  
   Lébl vedl ČVS od roku 2005. Už dříve prohlásil, že byl loni zvolen na řádné čtyřleté období a jakákoli změna ve vedení svazu by byla násilnou akcí, která by mohla vážně ohrozit i české spolupořadatelství mužského ME 2011.
 
   Podle výkladu svazové legislativní komise by byla jediným právně nenapadnutelným řešením mimořádná konference, kterou Lébl ještě před svým dnešním odvoláním navrhl uspořádat v květnu 2012.

 

(článek převzat z webu volejbal.idnes.cz - vydáno 16.5.2010)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář