Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSLAVILI JSME 85 LET VOLEJBALU

30. 10. 2006
Včera (29. 10. 06) proběhla v SAZKA ARÉNĚ dlouho a pečlivě připravovaná oslava 85. výročí našeho sportu, která byla současně i oslavou 50. a 40. výročí zisků titulů mistrů světa našimi tehdejšími reprezentačními celky.
 
SAZKA ARÉNA, naplněná více jak 11 tisíci diváků z celé ČR a za účasti představitelů všech sponzorů ČVS i všech spolupracujících subjekt, viděla výborně připravenou hodinovou show z volejbalové historie, v níž vynikly zvláště znovuobjevené filmové záběry z MS v letech 1949 a 66.
 
Pokračováním pak byla „sportovní show“, tedy utkání, v němž se naše současné družstvo, připravující se na letošní MS v Japonsku, utkalo se svým bývalým největším a také nejčastějším soupeřem – Ruskem. Výsledek tentokráte nebyl důležitý. Pro oba týmy to byla příprava na Japonsko. Důležitá byla výborná hra předvedená oběma soupeři naplněné hale.
 
Celá akce byla zachycována kamerami České televize. Část zachyceného se objeví pravděpodobně již dnes v televizním volejbalovém time-autu a v některé následné delší relaci. O akci bude podrobně informovat i Zpravodaj ČVS ve svém 11. čísle.
 
Mil. Ejem
(článek převzat z webu ČVS - www.cvf.cz)
 
 
 
 
P r a h a  -  Jen lepší výsledek scházel k vynikajícímu dojmu z oslav 85. výročí českého volejbalu. Před skvělým publikem v zaplněné Sazka Aréně v Praze podlehli domácí reprezentanti týmu Ruska 1:3 (-28, -16, 21, -21). Exhibičnímu duelu předcházel slavnostní program, při kterém se divákům představily legendy českého a československého volejbalu v čele s mistry světa z let 1956 a 1966.
 

   "Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát s mužstvem světové špičky, ale také jsme poznali, že když Rusové hrají s maximální koncentrací, hned odhalí naše chyby," poznamenal trenér Zdeněk Haník.

   Největší chyby hned pojmenoval: "Hráli jsme špatně v poli. Tohle mužstvo vždy sázelo na blok a pro hru v poli nemá zažité stereotypy. Navíc se nám dnes nedařilo na podání, hráči až příliš mysleli na to, že hrají před domácím publikem a báli se udělat chybu."

   Publikum, složené převážně z aktivních volejbalistů, kteří měli vstup na registrační průkaz zdarma, však vytvořilo zápasu skvělou kulisu.

   V prvním setu se fanoušci bavili výborným volejbalem. Češi povzbuzeni sobotním vítězstvím v úvodním vzájemném duelu, hráli sebevědomě a od tvrdého servisu se odvíjela kvalitní útočná hra celého týmu.

   Trenér Haník poslal do boje nahrávače Ticháčka, univerzála Štokra, blokaře Lébla s Rakem a na smeč Popelku a M. Novotného. Ti si celý set udržovali mírný náskok a v koncovce měli dokonce dva setboly, ale neproměnili je a po Štokrově chybě nabídli tuto výhodu soupeři. Rusové na čtvrtý pokus set ukončili.

   Nešťastná koncovka se na českých hráčích podepsala v úvodu druhého setu, kdy sérií zbytečných a nevynucených chyb soupeři dovolili rychle rozhodnout. Haník postupně poslal z lavičky do hry Pláteníka, Baránka a sáhl i k výměně nahrávačů, ale z desetibodového manka tým ukrojil jediný bod a prohrál nelichotivě vysoko 16:25.

   Do třetího setu nastoupil český tým se Zapletalem na nahrávce a z náhradníků už zůstal ve hře i Pláteník na Popelkově smečařské pozici. Tým zpřesnil hru, začalo se dařit blokům, a když naopak Rusové několikrát chybovali, měli rázem navrch domácí.

   Při druhém technickém oddechovém čase publikum diváckou vlnou oslavovalo čtyřbodové vedení. Rusové sice snížili, ale v závěru třikrát chybovali, Češi odskočili z 21:19 na 24:19 a brzy set ukončili.

   Exhibice mohla pokračovat. Diváci uznale pokyvovali při tvrdých a vysoko vedených útocích ruského týmu, ale více je těšila chytrá hra českého mužstva, které dominoval téměř bezchybně útočící univerzál Štokr.

   Na vítězství to však nestačilo, Rusové tentokrát potvrdili roli jednoho z favoritů blížícího se mistrovství světa a nehledě na slavnostní ráz večera už další set hostitelům nepustili.

S týmem se rozloučili Hrazdira, Cerha a Boula

   Největší hvězdou v české sestavě byl nepochybně Jan Štokr, kterého po utkání ocenil i trenér Haník. "Potřebuje důvěru, a tu pak vrátí výborným výkonem, proto se omlouvám Konečnému, že jsem ho jako jediného dnes nepustil na hřiště," řekl kouč.

   Naopak nejvíce musel točit se smečaři, Popelkovi ani Novotnému se zápas moc nepovedl. "Včera hráli oba excelentně, dnes šli s výkonem dolů," poznamenal trenér a ocenil dobrý vstup do zápasu náhradníka Pláteníka.

   Po prvním týdnu společné přípravy na mistrovství světa Zdeněk Haník poprvé zúžil svůj dosud osmnáctičlenný kádr. "Dál se s námi už nebudou připravovat Hrazdira, Cerha a Boula," řekl Haník a k nahrávači z francouzského Toulouse dodal: "Boula bude připraven naskočit, kdyby se něco stalo."

   K dalším zápasům do Francie, kde reprezentace odehraje na konci týdne turnaj za účasti domácích, Srbska a Německa, necestuje ani Zadražil. Po návratu domů se s ním však dál počítá.

Česko - Rusko 1:3 (-28, -16, 21, -21)
Rozhodčí:
Bajči, Hodoň (oba SR). Čas: 100 min. Diváci: 12.000.
Sestavy:
Česko:
M. Novotný, Rak, Štokr, Popelka, Lébl, Ticháček, libero Obdržálek - Staněk, Pláteník, Baránek, Zapletal.
Rusko: Kosarev, Kornějev, Grankin, Abramov, Kazakov, Dinějkin, libero Verbov - Kulešov, Poltavskij, Makarov.

 

zdroj: iDNES (http://volejbal.idnes.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář