Juniorky - 1.liga sk. E - 13. a 14. kolo 08-09

22. 11. 2008

VK Hronov - TJ Jičín  3:1 (-22,18,14,20)

Sestava: Černá, Dytrychová, Hrnčalíková, Nosková, Novotná, Schejbalová, Vosáhlová, Vzoreková, Zákoutská, Zelfelová - libero: Rybářová

VK Hronov - TJ Jičín  3:0 (21,22,23)

Hronov (22.11.) - Po dvoutýdenní přestávce pro nás začala odvetná část naší skupiny ligových juniorek. První polovina nepatřila výsledkově ani herně k nijak oslnivým, takže jsme čekali, nakolik se již děvčata v soutěži "aklimatizovala" a hlavně, zda se projeví více než měsíční treninková příprava zaměřená na asi nejslabší herní činnost, a to přihrávku.

První set vypadal docela dobře, od začátku to byla vyrovnaná hra, kdy se stav měnil vždy o o bodík či dva na jedné i druhé straně.  Nám se podařilo odskočit v koncovce na na 18:20 a 21:23, což byl rozhodující náskok - 22:25 a zisk prvního setu v náš prospěch. Druhý set pak ale nezačal vůbec dobře, když jsme nedokázali zužitkovat první dva dobré příjmy i náhry a následné útoky skončily v síti a v autu. Třetí servis byl eso a začalo být zle. První time-out na 5:1 pro domácí nepomohl, takže střídání za stavu 8:1 a alespoň malé přibrždění rozjetých soupeřek. Hrozivý stav se podařilo stáhnout na 11:8, ale opět přišla slabá chvilka a rázem stav 18:10. To již bylo rozhodující a hronovačky již v té chvíli beze strachu hrály svoji rychlou hru, se kterou jsme si v obraně nedokázali poradit. 25:18 tedy druhý set, ve třetím to vypadalo obdobně, soupeřky se nebály na servise přitlačit a to nebylo nic na naše holky - 25:14 a 2:1 pro domácí. Ve čtvrtém setu to bylo přece jen o něco lepší a hrál se pěkný bojovný volejbal z obou stran. Vedli jsme 5:7, pak však přišla na servis hronovská nahravačka a skákanou plachtou, kterou dala několik es, zcela obrátila průběh setu na 12:7. Po našem druhém time-outu přece jen zkazila a nám se podařilo srovnat stav setu na 12:12! Jenomže opět několik našich zbytečných chyb a nedorozumění v poli nechalo soupeřky odskočit na 17:13 a tento náskok si už domácí hráčky dokázaly ubránit. 25:20 a první zápas 3:1 pro Hronov.

V druhém zápase došlo u obou družstev ke změně nahrávaček a hrál se vyrovnaný volejbal, kdy si každé družstvo vybíralo světlejší i horší chvilky. Bohužel mi připadalo, že když soupeřky o trošku polevily, tak se stejně zachovaly i naše hráčky, takže na místo, aby měly v danou chvíli výrazně navrch, tak se "utopily" ve volejbalovém průměru. Škoda, že naše děvčata nezvládla dotáhnout k vítězství ani jednu z koncovek setů (25:21, 25:22, 25:23), určitě by pak bylo utkání mnohem dramatičtější než napovídá výsledek 3:0 pro domácí. Nějaký ten setík za bojovnost v tomhle zápase bychom si určitě zasloužili... Chyběl kousek... třeba jedna blokařka na střídání navíc...