Juniorky - 1.liga sk. E - 5. a 6. kolo 09-10

17. 10. 2009

VK Hronov - TJ Jičín  3:1 (15,-19,23,23)

Sestava: Černá, Čížková, Doležalová, Dytrychová, Hrnčalíková, Nosková, Schejbalová, Schovánková, Šormová, Šturmová, Vosáhlová - libero: Rybářová

VK Hronov - TJ Jičín  3:0 (23,15,14)

Dobrý první zápas sehrála děvčata v prvním ranním (již od 9.00 hodin) zápase na hřišti domácího favorita. Po úvodním "probouzecím se" setu, ve kterém jsme nestačili v obraně, jsme změnili její systém a díky tomu se v tom druhém podařilo ubránit několik útoků soupeřek. Když nám ty navíc začaly "pomáhat" vlastními chybami na servise a přidaly několik smečí do autu, bylo z toho vyrovnání na 1:1.

I třetí část utkání pro nás začala skvěle... Vedení postupně 12:6 a 18:12 bylo více než slibné. V útoku se v té době dařilo hlavně po zranění se vrátivší Janě, která neomylně spíše technickými údery pokládala míče ze středu sítě do pole hronovských. Bohužel, ani tento náskok nám k zisku setu nestačil... Opět přišlo několik našich "tradičních" nevynucených chyb a náskok se začal ztenčovat. Postupně 18:15, 20:19 a 21:21. Pak ještě odskočení na 23:21 v náš prospěch, ale poté již ani bod...

Ve čtvrtém setu byl vývoj podobný tomu předchozímu. Od počátku mírné vedení o bod až dva, ve střední části "utíkáme" na 19:13 a opět koncovka, ve které se nedaří... 19:16, 21:19, 22:21, 22:23, 23:23 a 23:25 pro domácí.

Ve druhém utkání začala základní sestava z prvního utkání a ani tentokrát se jí nepodařilo dotáhnout vyrovnaný set do vítězného konce - opět prohra 23:25. Další dva sety pak již na hřišti vládly domácí hráčky - 15:25 a 14:25.

Naše hráčky se opět mohly v prvním zápase přesvědčit, že při dobrém a bezchybném výkonu by dokázaly porazit každého ze soupeřů... Jen si na takovou hru ještě asi musíme chvilku počkat...