24. 3. 2007

TJ Jičín - Baník Vamberk 3:1 (20,-21,24,21)

Sestava:  Drahoňovská, Dytrychová, Helikarová, Hrnčalíková, Novotná, Petrtýlová, Vocásková, Vosáhlová, Zákoutská - libero: Hlavatá

TJ Jičín - Baník Vamberk 3:1 (22,-20,24,22)

Jičín (24.3.) - Soupeřky z Vamberka ukázaly hned od začátku, že nepřijely do Jičína odevzdaně prohrát, byť jsou v tabulce KP na samém dně. Velmi dobré podání, organizovaná hra, dobré pole a i na síti ukázaly, že se během soutěže dost naučily. Začátek prvního setu hned patřil soupeřkám a odskočily na rozdíl 3 až 5 bodů ve svůj prospěch. Teprve za stavu osmnáct se Jičínu podařilo šňůrou několika bodů vyrovnat na 18:18 a v koncovce dotáhnout set do vítězného konce 25:20.
   Kdo si myslel, že nyní to  již půjde samo, byl na velkém omylu. Vamberk odskočil hned v úvodu druhého setu na 6:1 a pak si udržoval malý náskok dvou až tří bodů. Teprve na stavu 15 se domácím podařilo vyrovnat. Další průběh setu byl taháním o každý bod na obě strany. Za stavu 21:21 pak  po sérii nepochopitelných chyb domácích vyhrály soupeřky 25:21.
   Třetí set byl až moc velká pohodička  a do stavu 18:8  se nic moc nedělo. Pokažené podání, dvě esa a dalších sedm nepochopitelných chyb vyrovnalo hru na 18:18. Vedení 21:18 a zase tři hrubé chyby a začíná se na 21:21 znovu. Soupeřky vedly 24 :23 a měly setbol. Útok Jany Vosáhlové vyrovnal na 24 :24 a dvě chyby na straně soupeřek dovedly set do 26:24 pro Jičín.

Čtvrtý set začal opět rozjezdem pro domácí na 12:4 a opět chyby, které přivádějí trenéry na pokraj beznaděje. O zeď opřené berle přihlížejícího trenéra začínaly přešlapovat  s tím, že půjdou udělat na hřiště pořádek do řad domácích hráček. 15:18 a vypadá to pomalu již na 5. set. Změna na 19:18 a soupeřky opět nezvládly koncovku, kdy se začaly bát o výsledek a Jičín set uhrál 25:21 a celý zápas 3:1 na sety.

Koho pochválit? Lhát se nemá, tak snad nikoho. Utkání mnoha nepochopitelných zvratů a chyb. Stále to vypadalo, že soupeřek je na hřišti o jednu víc a  většina míčů jim jde přesně do prstů. Zoufalý výkřik z hlediště o jediné chytré dívce v řadách domácích, kdy Péťa Vocásková zahrála ,,hlavou„ do volného prostoru v poli soupeřek rozhodl o tom, že právě Péťa byla z družstva Jičína vyhodnocena jako nejlepší hráčka domácích.

Druhé utkání bylo snad hráno dle starých časů přes kopírák. První set vedení 6:2, 12:7 a pak náhle 14:15. Dál boj o jednotlivé body a moc nepomáhalo střídání hráček, všeho, co bylo k dispozici. 22:22... Teprve pak zase soupeřky odevzdaly koncovku 25:22.

Druhý set hned od začátku útlum a soupeřky se vzdalovaly v nedohlednu až na 14:21 a pak na 16:24. Několik dobrých zákroků - 20:24, ale soupeřky si již nedaly set vzít.

Třetí set zase v pohodičce pro soupeřky a stálo bylo nutno dojíždět 2 až 3 body... 1:4, 8:11, 11:14 a od stavu 15:15 tahání za tkaničku, kdo víc a víc udělá chyb. Vamberk se utrhl na 22:24 a zázrak se opět konal! 26:24.

Čtvrtý set opět začal útokem nikoliv na soupeřky, ale na nervy trenérů. Proč! Řekněte, proč? 6:10 a zase tahanice do 15:15, 20:20. Konečně 23:21 a konečný výsledek 25:22. Vítězství na sety 3:1 pro Jičín. Hodnocení nejlepší hráčky družstva "vyhrála", no... byla Jana Vosáhlová...

Celkové hodnocení není ani snad na místě. Důležitá vítězství pro celkovou tabulku KP a stále žije naděje na celkové 3 místo KP za předpokladu jednoho vítězství na Slavii HK,,B“. Během týdne to chce doléčit některá zranění (Nenča výron v lokti, Kamča naražené zápěstí, Léňa naražený palec) a příští týden vzhůru na ně.
   Není však všem dnům konec, protože již zítra, v neděli, bude boj o medaile v KP kadetek. Každý den je jiný. Vy to umíte, jen je  potřeba vstát do prvního dne dle letního času tou správnou nohou, nikoliv zadkem vpřed. HURÁ na NĚ!
   Správný typ uhodly Péťa Vocásková zvaná Ťapina a Verča Berča Hlavatá. Blahopřejeme a ať vám sladká výhra chutná . ,,Jak to holky děláte? „