2. 3. 2008

Réma Rychnov - TJ Jičín  2:3 (13,21,-19,-22,-11)     101 minut

Sestava: Doležalová, Drahoňovská, Dytrychová, Hrnčalíková, Novotná, Schejbalová, Vosáhlová, Vzoreková T., Zákoutská - libero: Rybářová

Réma Rychnov - TJ Jičín  3:0 (20,17,20)     67 minut

Rychnov n.K. (2.3.) - Na hřiště vedoucího celku soutěže jsme dnes odjížděli při neúčasti Lenky, Péti a Dandy v až nezvykle početné sestavě deseti hráček, z toho ovšem čtyři absolvovaly včerejší kolo kadetek, kde jsme byli jen v šesti, takže už ráno hlásily, že je pěkně bolí po těle...

Začátek prvního zápasu ovšem vypadal, že v pořádku není ani jedna hráčka základní sestavy na hřišti. Domácí hráčky se do nás pustily razantním skákaným servisem, se kterým jsme si nedokázali poradit. Když se k tomu přidaly i chyby v nahrávce i na útoku ve chvíli, kdy se přece jen podání podařilo zpracovat, nebylo v prvním setu nic k řešení... 5:10, 8:15, 9:19, 10:21, 13:25.

Druhý set nezačal o moc lépe (2:7, 9:13), ale přece jen se holky pomalu začaly probouzet. Do koncovky se podařilo stáhnout stav na jediný bod (13:15, 14:17, 16:20, 20:21), ale závěr patřil opět jasně domácím - 21:25.

Malá změna v sestavě, kdy Šárka se přesunula z bloku na smeč - místo ní šla bránit na střed sítě Nikča - a zlepšení servisu. To byly asi hlavní důvody zlepšení naší hry ve třetím setu. Vyrovnaný začátek setu, pak malé odskočení soupeřek na 7:10, ale několik dobrých útoků z hlavního kůlu znamenalo otočení stavu z 12:13 na 14:13, 19:15 a 22:16. Koncovku už holky nepustily, takže po výhře 25:19 sníženo na 1:2.

V dalším setu opět velice vyrovnaná hra, většinou jsme byli o bod, dva ve vedení. Průběh koncovky pak poznamenalo zranění jedné z blokařek soupeřek, která si patrně udělala výron v kotníku za stavu 17:16. Po malé pauze se pokračovalo dál, vedli jsme 20:18 a udržovali malý, dvoubodový náskok... 24:22 a i poslední potřebný míč holky uhrály a srovnali jsme tak na 2:2.

Tie-break byl opět od začátku velice vyrovnaný, v první polovině vedly domácí hráčky 4:6 a 7:8, po změně stran se nám ale podařilo otočit 10:8 a koncovka už patřila nám - 14:9, pak ještě jeden špatný blok a následný nepovedený příjem znamenal snížení rychnovaček na 11:14, ale po time-outu soupeřky zkazily servis a zápas tak skončil naší výhrou 3:2.

Druhé utkání už holky moc nezvládly, jako by je vítězství v prvním zápase uspokojilo. Největší problém byl opět na příjmu, ale ani útok se moc nedařil, příliš našich smečí končilo v autu. takže po setech 20:25, 17:25 a 20:25 prohra 0:3.

Dnešní výhrou si hráčky Rychnova definitivně zajistily vítězství v soutěži, k čemuž gratulujeme. Naše holky již mají také jistotu jedné z medailí, o tom jestli bude stříbrná či bronzová se bude rozhodovat za týden ve Dvoře Králové. Cesta ke druhému místu vede jen přes 2 vítězství, takže snad budou všechny holky zdravé a v plné formě, aby se o ně mohly naplno "poprat"...   A snad k tomu dopomůže i nějaká ta divácká podpora!