Mladší žákyně - KP - 3. kolo - Náchod

19. 11. 2006

Další kolo mladších žákyň se uskutečnilo dnes v Náchodě. Volno měl tentokrát Dvůr Králové. Bohužel jsme museli jet bez nemocné Nikči a bylo to v rozhodujících zápasech znát...

V prvním zápase jsme nastoupili proti Týništi, které přijelo se šesti hráčkami a z toho 3 hrály svůj první zápas v životě. To také bylo na jejich výkonu poznat a tak v prvním  setu nebylo o výsledku pochyb - 25:9. Ve druhém přišlo z naší strany trošku polevení v koncentraci a když se soupeřkám podařilo dát několik servisů a naopak my jsme jej kazili, byl najednou vývoj setu mnohem vyrovnanější - 25:20.

Po pouze tří zápasů jsme nastoupili proti Jaroměři a bylo to i přes porážku naše nejlepší utkání. Oba sety byly velice vyrovnané a rozhodovalo se až v dramatických koncovkách. V té první za stavu 23:24 pro Jaroměř šla na servis Píďa, ale bohužel jej pokazila (přesto byla podle mě dnes nejlépe servírující hráčkou turnaje - obzvlášť se jí dařil skákaný servis) - takže prohra 23:25. Koncovka druhého setu byla ještě dramatičtější. Dostali jsme se k ní po našem dlouhodobém vedení, místy až o 4 body, ale před závěrem setu jsme o náskok zbytečně přišli (že by strach z vítězství?  Smiley ). A tak za stavu 26:25 tentokrát v náš prospěch přišlo opět pokažené podání (pro změnu od Martiny) a následující 2 míče už jsme bohužel neuhráli... 26:28. Přesto za tento zápas je třeba celé sdružstvo pochválit, bojovalo, dřelo, bohužel chyběl kousek štěstí. Nevadí!

V dalším zápase proti domácím však jakoby nastoupilo jiné družstvo... Bojovnost z předchozího zápasu se vytratila a hrát se nikomu moc nechtělo. Spousta nevynucených chyb a nedorozumění tak vyústila v jednoznačnou porážku v obou setech - 11:25 a 16:25.

Do posledního utkání se holky přece jen ještě dokázaly probrat a tak první set s Třebechovicemi byl až příliš jednoduchý - 25:11. V druhém už se zase objevilo čekání na výhru, která "přijde sama" a tak jsme se o výhru museli strachovat až skoro do konce. Drama se nakonec nekonalo a zvítězili jsme 25:21.