Muži na turnaji v Novém Bydžově

20. 2. 2010

(20.2.) - Po komplikacích se sestavou, která se v posledních třech dnech neustále měnila, se nám nakonec podařilo na dnešní turnaj do Bydžova odjet v dostatečném počtu (téměř zdravých) hráčů... Celkem 5 zúčastněných týmů hrálo na jednom hřišti systémem každý s každým na 2 hrané sety.

V prvním zápase se proti nám postavilo družstvo domácích, které už mělo jeden svůj zápas za sebou, tudíž na něm byla znát větší rozehranost. Oproti tomu jsme se my zřejmě ještě zcela úplně neprobudili a výsledkem byla hned na úvod turnaje porážka 0:2. Po jednozápasové pauze jsme se utkali se známým týmem jičínského okresního přeboru Vysokým Veselím, proti němuž jsme hráli o minulém víkendu v krajském poháru. A stejně jako v něm se nám po tuhém boji podařilo zvítězit 2:0. Ale zápas to rozhodně jednoduchý nebyl!

Opět jeden zápas volno, tudíž nabrání sil v bufetu a dalším soupeřem Chlumec nad Cidlinou. Po druhé turnajové výhře 2:0 se před námi objevila možnost zisku druhého místa, protože naši dosavadní soupeři si mezi sebou nějaké ty body navzájem pobrali. Cesta vedla přes zisk alespoň jednoho setu proti družstvu Pardubiček, které zatím procházelo turnajem bez jakékoli ztráty a navíc se skvělým poměrem míčů. To nemluvím o tom, že celý turnaj odehrálo v pěti hráčích...

Utkání jsme začali dobře a dlouho drželi se soupeřem krok a vyrovnaný stav, ve střední části ale přišlo několik našich chyb a set byl rozhodnutý pro soupeře. V tom druhém se zpočátku také příliš nedařilo a dloho jsme prohrávali o 3-5 míčů. V koncovce jsme ale tento náskok srovnali na 23:23 a začala dlouhá přetahovaná o jednotlivé body. Ve většině případů jsme měli setbol my, pardubičtí měli možnost mečbolu jen jednou, a nakonec se nám ten kýžený rozdíl dvou míčů tedy získat podařilo - 31:29! Závěr setu to byl skutečně více než dramatický, ti, kteří to viděli z lavičky, by mohli vyprávět...