Starší žákyně - 1. kolo KP 2007-08

28. 10. 2007

Jičín (28.10.) - Prvním kolem dnes začal na domácí palubovce haly Sportovního areálu nový soutěžní ročník starších žákyň. Kvalifikace, která proběhla koncem září, rozdělila 8 přihlášených družstev do dvou výkonostních čtyřčlenných skupin, ve kterých po každém kole poslední ze skupiny A sestoupí pro další kolo do skupiny B a vítěz skupiny B naopak postoupí do skupiny A.

Naše družstvo si v kvalifikaci vybojovalo účast v první čtyřce a čekali jsme, jak se nám v ní dnes bude dařit. V předchozích ročnících jsme při stejném systému v této kategorii totiž většinou stále sestupovali do druhé skupiny a v dalším kole postupovali zpět do té první. A jak se dnes ukázalo, čeká nás zřejmě podobná "houpačka" i v této sezóně. Alespoň toto první kolo tomu nasvědčuje.

Naše holky nastoupily  v následující sestavě: Kovářová, Kracíková T., Kuželková M., Matoušková, Měšťanová, Nosková, Postolková K., Postolková M., Rybářová, Veselá.

Jelikož jsem většinu našich zápasů pískal na druhém hřišti, tak to na žádný velký rozbor nebude, takže jen telegraficky výsledky. První zápas s Jaroměří. Dobře odehraný první set a těsná prohra 25:27 - škoda koncovky. Druhý již byl jednoznačně ve prospěch soupeřek 8:25. Druhé utkání s Rémou Rychnov a opět výhra v prvním setu - 25:21. A poté opět následovala "nakládačka" od protihráček... 8:25 druhý set a 4:15 v tie-breaku... Největší problém? Přihrávka... tradičně. Závěrečné utkání s Trutnovem již nic nového či lepšího stran naší hry nepřineslo a tak po setech 13:25 a 15:25 třetí prohra a tím i poslední místo ve skupině A. Příště tedy skupina B...

Jinak velké díky všem, kteří nám dnes přišli s upořádáním turnaje pomoci, ať už pískáním či zapisováním. Určitě nám to hodně pomohlo a přispěli jste ke zdárnému průběhu turnaje...