Starší žákyně - 2. kolo KP

28. 10. 2006

Na sobotní 2. kolo krajského přeboru jsme tentokrát odjeli v kompletní sestavě, takže byl předpoklad, že by se dalo bojovat o postup.

V prvním zápase jsme měli na rozehrání Slavii Hradec Králové a po lehce vyhraném prvním setu (25:12) nepřišel tentokrát kupodivu útlum a i ve druhém jsme soupeřky lehce přehráli (25:11).

Druhý zápas se Dvorem Králové začal v prvním setu podobně jako první a výsledkem byla výhra 25:12. V druhém setu se však soupeřkám dařit více servis, se kterým jsme na přhrávce měli dost problémů, takže průběh setu byl dlouho vyrovnaný, ale v koncovce se nám podařilo výsledek otočit na svoji stranu (25:22).

Poslední utkání s Trutnovem tak mělo být bojem o postup do první čtyřky, protože oba týmy zatím neprohrály. První set jsme si od začátku udržovali vedení o několik bodů a nedovolili soupeřkám náskok snížit, takže v klidném závěru jsme jej vyhráli 25:20. V druhém setu se však přestalo dařit útočit a naše míče zadarmo si trutnovačky dobře rozehrávaly a útočily většinou tvrdě středem. Problémy jsme také měli při obraně několika útocích zadní hráčky, kdy jsme nestihli přestavět obranu. Výsledkem byla jednoznačná prohra 13:25. V tie-breaku se nám zpočátku moc nedařilo, prohrávali jsme o 3 body, ale dokázali jsme srovnat na 7:7 a strany jsme měnili za stavu 7:8 v náš neprospěch. Poté se nám ale několika dobrými servisy podařilo utrhnout vedení až na 13:9 a vypadalo to, že už nám vítězství neuteče, ale 2 naše zkažené servisy a špatný příjem závěr ještě dost zdramatizovaly... Nakonec se ale podařilo 15tý balon uhrát v náš prospěch a vyhrát tak 3. set 15:13.

Pro příští kole jsme tedy postoupili do první čtyřky a naopak z ní do druhé "spadl" Kostelec.