Jdi na obsah Jdi na menu

Krajský pohár žen 2011

21. 3. 2011

Čestice (20.3.) - Po loňském 2. místě dokázaly jičínské ženy v letošním ročníku Královéhradeckého poháru dosáhnout na vítězství!
   Do finálové skupiny se probojovaly suverénním způsobem, když v průběhu tří kol neztratily ani set. To se jim "podařilo" až v tomto čestickém finále, kde hned 2 utkání dotáhly do tie-breaku.
   V úvodním zápase celého turnaje se jim nejdříve postavilo družstvo z Kostelce n/O. Po skvělém úvodu a jasném vedení ale přišlo pár chybiček na přihrávce a byl z toho vyrovnaný boj, který se podařilo rozhodnout až v závěru setu. Tam sérií několika kvalitních servisů děvčata odskočila až na konečných 25:20. Ve druhém setu již nenechala nikoho na pochybách, že zápas dovedou do vítězného konce. Dominovala hlavně na bloku (4 hráčky přes 180 cm vzbuzovaly respekt soupeřek již před utkáním  ) a výsledkem bylo jasných 25:12.
   V dalších dvou utkáních se představil druhý hlavní adept na zisk případného vítězství v turnaji a také tradiční soupeř našich hráček v letošním ročníku, zároveň i loňský vítěz poháru, družstvo Náchoda C. To jasně ukázalo, že to s obhajobou myslí vážně, a porazilo postupně soupeřky ze Stěžer 2:0 a poté i z Kostelce n/O stejným výsledkem.
   Naše děvčata čekal další zápas se Stěžerami a bylo jasné, že jakékoli zaváhání by je mohlo o vytoužený pohár připravit. Snad jim to trošku svazovalo ruce nohy, snad to bylo příliš velkým příjmem tekutin v šatně před zápasem , ale každopádně první set byl poznamenaný velkým množstvím chyb (někdy až nepochopitelných) a spoustou nepřesností, které nakonec znamenaly porážku 20:25. Do druhého setu nastoupily jičínské hráčky přeci jen mnohem koncentrovaněji, zpřesnily hru v poli a to se projevilo hlavně na kvalitě útoků. Razantní zakončení přesných nahrávek nedalo soupeřkám šanci v obraně a tak výsledek setu byl "o třídu"... 25:14. A přišel na řadu první tie-break v letošním ročníku... Ani v něm už nedostaly soupeřky šanci a po výhře 15:9 a tím 2:1 na sety bylo jasné, že o pohár se v závěrečném utkání turnaji utkají po roce opět družstva Jičína a Náchoda C.
   Ještě před tím se ale o 3. místo utkala družstva Kostelce n/O a Stěžer. Úspěšnější bylo nakonec prvně jmenované, které zvítězilo 2:0.
   A nejlepší nakonec... tedy přímý souboj o první místo, největší pohár, nejvyšší finanční prémii a samozřejmě hlavně slávu, pochvalné pokřiky fanynek a zasněné pohledy fanoušků...
   Jičín - Náchod C.... A hned první míč utkání naznačil, že to bude dlouhá cesta na vrchol... Jedna z nejdelších výměn celého turnaje, několik akrobatických zákroků v poli, spousta vybraných útoků soupeřek, na obou stranách to vypadalo, že jde o rozhodující balon celého zápasu... Některé hráčky po něm musely hodně zhluboka dýchat!  Celý set pak byl podobně vyrovnaný a bojovný, v koncovce měl ovšem navrch Náchod, který vedl o nějaké 3 balony, našim hráčkám se sice ještě podařilo snížit až na 23:24, ale zkažený servis rozhodl o tom, že 0:1 vedly náchoďačky. Do dalšího setu ale jakoby jičínská děvčata opět přepla na vyšší rychlostní stupeň (to by mě zajímalo, kolik jich celkem mají... ) a několika bloky a kvalitním servisem získávala náskok. Konečný stav mluvil za vše... 25:14 a srovnáno na 1:1. Rozhodoval tie-break... A v něm už se holky zastavit nenechaly, jednoznačně šly za svým cílem a i podle výsledku je to vidět... 15:7! Vítězství 2:1 a hurá pro pohár!
   Družstvo se tak kvalifikovalo na společné oblastní finále krajů Královéhradeckého a Pardubického, které se uskuteční v sobotu 2.4. opět v Česticích. Děvčata tam obhajují loňské prvenství a rády by si opět domů přivezly putovní pohár! Pojeďte tedy fandit!!

Propozice a rozlosování finálového kola

Na základě výsledků III.kola provedla KSVV rozdělení  finálového kola krajského poháru ve volejbalu žen následovně:

Finálová skupina (Čestice):
1. TJ Jičín, 2. Stěžery, 3. Náchod C, 4. Kostelec n/O

Pořadí zápasů:
Pro čtyřčlenné skupiny: 1-4, 2-3, 4-3, 1-2, 2-4, 3-1 (hraje se na dva vítězné sety).

Hradec Králové (5.3.) - Ve čtvrtfinále ženy opět nezaváhaly a při neúčasti družstva Jezbin dvěmi výhrami 2:0 nad zbývajícími soupeřkami postoupily do finále Královéhradeckého poháru!

Výsledky - skupina A:

TJ Jičín - Stěžery 2:0

Stěžery - VK Hradec Králové 2:0

TJ Jičín - VK Hradec Králové 2:0

Propozice a rozlosování III. kola

Na základě výsledků II.kola provedla KSVV rozdělení III.kola poháru ve volejbalu žen následovně:

Skupina A (5.3.):
1. VK Hradec Králové, 2. Jičín, 3. Stěžery, 4. Jezbiny

Skupina B (5.2.):
1. Rubena Náchod C, 2. DTJ Hradec Králové, 3. Kostelec n/O, 4. Albrechtice

Začátky utkání v 9,00 hodin v hale družstva uvedeného na prvním místě ve skupině tučně vytištěného, který je pořadatelem skupiny.

Pro tříčlenné skupiny: 1-2, 2-3, 1-3 (hraje se rovněž na dva vítězné sety).

-------------------------------------------------------------------------------

Jičín (20.2.) - Ani ve druhém kole poháru si jičínské ženy nepřipustily komplikace s postupem do semifinálové části a na domácím hřišti opět uštědřily oběma svým soupeřkám porážku 0:2.

TJ Jičín - Rubena Náchod C 2:0 (20,23)

Rubena Náchod C - Jezbiny 2:1 (23,-18,11)

TJ Jičín - Jezbiny 2:0 (14,13)

Propozice a rozlosování II. kola

Na základě výsledků I.kola provedla KSVV rozdělení II.kola poháru ve volejbalu žen následovně:

Skupina A (20.2.):
1. TJ Jičín, 2. Náchod C, 3. Jezbiny

Skupina B (20.2.):
1. VK Hradec Králové A, 2. DTJ Hradec Králové, 3. Albrechtice, 4. Plotiště n/L

Skupina C (19.2.):
1. Vamberk B, 2. Stěžery, 3. Kostelec n/O

Jičín (6.2.) - V prvním kole Královéhradeckého poháru jičínské ženy na domácí palubovce naplno zabodovaly, když svým soupeřkám ve skupině A nedovolily uhrát ani set.

Pouze v úvodu prvního zápasu proti družstvu Stěžer se mohlo zdát, že by domácí hráčky mohly mít se soupeřkami problémy. Po vyrovnaném začátku jim totiž protihráčky odskočily ve střední části setu až na hrozivý stav 10:17. Pak však přišla šňůra plachtících servisů Lídy Kořínkové, se kterými si přijímající hráčky nedokázaly poradit a bylo to rázem o jediný bod. Koncovku pak už stále se lepšící domácí hráčky zvládly uhrát ve svůj prospěch, sice těsně 25:23, ale získaly tak uklidňující vedení 1:0 před druhým setem, ve kterém již pak vcelku klidně zvítězily 25:20.

Ve druhém utkání dne, po vyrovnaném a napínavém průběhu, utrpěly Stěžeračky další porážku s týmem z Náchoda a to v poměru 1:2 (23,-19,-12).

Na závěr se tedy střetla dvě neporažená družstva Jičína a Náchoda C. Domácí tentokrát loňským největším soupeřkám z poháru nic nedarovaly a jednoznačně je porazily 2:0 (15,18), když dominovaly ve všech herních činnostech.

TJ Jičín - Sokol Stěžery 2:0 (23,20)
Sokol Stěžery - Rubena Náchod C 1:2 (23,-19,-12)
Rubena Náchod C - TJ Jičín 0:2 (-15,-18)

Sestava Jičína: D. Bočková, M. Brabcová, G. Jansová, M. Kinská, R. Koláčná, L. Kořínková, A. Slabihoudová, J. Veselá

Druhé kolo se uskuteční za 14 dní, jedna ze skupin by se měla pořádat opět v Jičíně, a to v neděli 20.2. V tomto týdnu by mělo proběhnout rozlosování...

Další fotografie najdete na serveru Moje Jičínsko v sekci sport

- Petr -

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Krajský pohár 2011

Propozice a rozlosování I. kola

Na základě přihlášek provedla KSVV rozdělení I.kola poháru ve volejbalu žen následovně:

Skupina A (6.2.):
1. TJ Jičín, 2. Stěžery, 3. Náchod C

1. VK Hradec Králové A, 2. DTJ Hradec Králové, 3. Jezbiny, 4. Plotiště n/L

Skupina C (5.2.):
1. Albrechtice, 2. Vamberk B, 3. Kostelec n/O

Další turnaj se hraje v následujících termínech: 19.2. (20.2.) - 5.3. (6.3.) - 19.3. (20.3.)

Z celkového pořadí mužů a žen první dvě družstva sehrají nadstavbové finále s prvními dvěmi družstvy Pardubického kraje.   Podrobnosti budou sděleny dodatečně!
Druhé kolo se hraje za 14 dnů opět za účasti 3 + 4 + 3 družstev. Družstva se podle umístění a nabídky tělocvičny ve skupinách přelosují. Po druhém kole se výsledky za obě kola sčítají a poslední dvě družstva končí. Do třetího kola postupuje 8 družstev (4+4).

Sestava Jičína: D. Bočková, G. Jansová, R. Koláčná, L. Kořínková, A. Slabihoudová, J. Veselá