26. 11. 2006

Baník Vamberk - TJ Jičín 1:3 (-13,-21,17,-16)

Sestava:  Drahoňovská, Dytrychová, Helikarová, Vocásková, Vosáhlová, Vzoreková, Zákoutská, Zelfelová - libero: Rybářová

Baník Vamberk - TJ Jičín 0:3 (-14,-22,-21)

Utkání ve Vamberku pro nás "začalo" už vlastně včera večer... To když mi od Vladky přišla ve 21.46 hodin přeposlaná zpráva od Martiny, že nemůže jet, protože ji opět silně bolí záda. Takže jsem ještě zkusil zavolat Pétě a doufal, že ještě nespí... Kupodivu NESPALA!  Smiley  A vypadalo, že ještě chvíli ani nebude... Smiley   Ale hned jí bylo jasné, proč volám. Naštěstí  mi nedalo moc práce ji "ukecat", aby jela hrát. Takže nakonec holek bylo přece jen 9, jak jsme plánovali.

Dalším "překvapením" byl pak příjezd do Vamberka. V 9.05 vystoupíme před tělocvičnou a ejhle, všude zamčeno, nikde asi živáčka! Asi po 5 minutách čekání jel okolo nějaký pán v autě (evidentně čistě náhodou, prý doma řeže dříví) a tak nám odemkl s tím, že snad někdo z domácích přijde... Přišli! V 9.16 první hráčky a trenér, takže jsme si definitivně byli jisti, že jsme na správném místě... Takže do šatny, rozdat holkám nové dresy (mimochodem jim moc sluší...!! Smiley ) a mohly se začít rozcvičovat na první zápas. To, že nepřijel rozhodčí, už nás snad ani nepřekvapilo (takže utkání odpískal trenér domácích - myslím, že docela dobře). Mezitím jsem ještě řešil družstvo Pecky, které se v Jičíně nemohlo na průmce dostat do tělocvičny, ale i to se podařilo a nakonec své utkání mohli sehrát...

A pak už se konečně začalo hrát!! Hurá...  Prvních pár balonů prvního setu to bylo vyrovnané, ale pak se naše holky rozehrály a nepustily domácí k ničemu - 25:13 hovoří za vše. Druhý set začal také dobře, po celou dobu jsme vedli, ale v koncovce nás domácí přece jen trochu stáhli na konečných 25:21 a bohužel se naše polevení přeneslo i do 3. setu, když jsme opět začali mít pocit, že je "hotovo" a ono ale nebylo. Domácí nám začali naše nedůrazné útoky vracet a my jsme se dopouštěli chyb. Výsledkem byla zbytečná prohra 17:25. Do dalšího setu se  z toho děvčata přece jen poučila a nedopustila v utkání žádné drama. Výhra 25:16 mohla být i vyšší, ale od stavu 24:12 jsme zkoušeli ukončit utkání "rychlíkem", což se Lucce s Nikou podařilo až na pátý pokus... Smiley

Druhé utkání začalo půl hoďky po skončení prvního a první set byl opět celkem pohodový. Dařil se servis i útoky jak středem sítě, tak z kůlů a jednoznačně jsme vyhráli 25:14. Druhý set přišla krize. Několik špatných příjmů, které byly následovány nepřipravenými útoky do saka či autu, pár našich vytlučených bloků jednou ze smečařek soupeře či 2 obrovské chyby v poli při balonech zadarmo, které jsme udělali po našich skákaných servisech a prohrávali jsme před koncovkou setu 14:20! Ale ani tento stav jsme naštěstí nevzdali a díky několika kvalitním servisům a trpělivou hrou dokázali Vamberk dostat pod tlak a přinutili jej kazit, takže jsme srovnali na 21:21 a koncovka už byla naše - 25:22. Ve třetím setu jsme si pak po celou dobu udržovali mírný náskok a směřovali k vítěství v utkání - 25:21 a výhra 3:0.