21. 10. 2006

TJ Jičín - Lokomotiva Trutnov   3:0 (20,19,18)     56 minut

Sestava:  Antošová, Drahoňovská, Dytrychová, Helikarová, Petrtýlová, Vosáhlová, Vzoreková, Zákoutská, Zelfelová - libero: Rybářová

TJ Jičín - Lokomotiva Trutnov   1:3 (-22,23,-17,-16)     87 minut

První vítězství v kategorii juniorek je trochu překvapivé, ale zasloužené. Trutnov byl určitě favoritem, ale v prvním zápase o tom vůbec nepřesvědčil. U nás se přesto na začátku prvního setu opět projevila jistá "ospalost" a pomalý start do utkání. Takže ačkoli soupeřky téměř nic nehrály, tak díky našim chybám si stále udržovaly náskok - chvílemi až 5ti bodový. Po našem time-outu za stavu 13:18 se nám naštěstí podařilo zlepšenou hrou a sérií dobrých servisů ztrátu pomalu stáhnout a srovnat na 20:20. Ani tady se náš rozjezd nezastavil a hráčky Trutnova, v tu chvíli hrající pod velkým tlakem, se dopouštěly dalších nepřesností. Takže další bod se jim již získat nepodařilo a první set byl náš v poměru 25:20.

Druhý set začal opět vyrovnaně a žádnému z týmů se nepodařilo odskočit na více než 2 body. Až po několika našich dalších těžkých servisech a pár chytrých ulívkách jsme se utrhli na 15:19 a toto vedení ještě zvýšili na konečných 25:19.

V posledním setu už jsme dokázali svoji psychickou výhodu plynoucí ze stavu 2:0 plně využít a po celou dobu jsme si udržovali vedení, místy až o 8 bodů (21:13). Pouze v koncovce jsme na chvilku opět polevili a nechali hostující hráčky snížit na 23:18. Ale poslední 2 balony jsme dokázali uhrát my a získali tím tak první juniorskou výhru. Naše holky z ní byly asi tak překvapeny, že zapomněly i na závěrečné vítězné kolečko... Smiley

Druhý zápas na nás soupeř přišel s kvalitnějším servisem, zlepšenou hrou v poli a na naší straně se opět začaly objevovat chyby, které děláme, když se dostaneme pod tlak. Přesto jsme se s tím dokázali po chvíli poprat a přibližně ve střední části setu srovnat (14:14) se soupeřem krok a dostat se i do vedení. Do koncovky jsme vstupovali s velice nadějným vedením 20:16, ale to se nám nepodařilo udržet a  po několika servisech Trutnova bylo srovnáno na 21:21. A v tu chvíli se opět přestalo dařit všechno všem a výsledkem byla prohra 22:25...

Druhý set nám opět nevyšel začátek (1:6), ale postupně jsme bodík po bodíku ztrátu stahovali a do koncovky skóre vyrovnali (20:20). Ta pak byla hodně dramatická, ale podařilo se jí bojovností, kdy jsme dokázali vítězně uhrát i balon ze zadního rohu haly, vyhrát 25:21 a srovnat tak na 1:1.

Bohužel, v dalších dvou setech se již přestalo dařit a také bojovnost se někam vytratila, takže v nich, snad kromě vyrovnaného začátku třetího setu, již o vítězi nebylo pochyb (17:25 a 16:25).

Takže dnes celkově spokojenost s jednou výhrou a také hlavně s tím, že se nám pomalu začínají na hřiště vracet zraněné hráčky (Jáňa, Kamča, Káťa). Na všech třech však bylo hodně znát, že nějaký ten týden nehrály ani netrénovaly... Ale to teď budou mít možnost dohnat, protože příští víkend je volno, takže na další utkání s Peckou 5.11. již budou určitě v plné formě!

Dále je určitě velice dobře, že se mezi nás opět vrátila Monča, takže máme nejen o jednu nahrávačku více, ale hlavně v ní přibyla výborná polařka! Takže si jen musí zvyknout na přebíhání, vbíhání a postavení v poli a také trošku potrápit fyzičku, protože dnes už ke konci nemohla... Smiley   Na druhou stranu to ale neměla jednoduché při našich rozehrávkách...

Z ostatních bych dnes vyzdvihl Martinu při útocích středem a hlavně za množství úspěšných ulívek a Lucku za dobrý příjem a hlavně výborný plachtící servis z místa daleko za hřištěm, který dělal Trutnovu velké problémy.