Mladší žákyně - KP - 2. kolo - Jičín

8. 10. 2006

Opět s jednou prohrou...

Na jičínských kurtech jsme dnes uspořádali 2. kolo krajského přeboru mladších žákyň. Opět se sjelo 5 družstev (volno mělo tentokrát Týniště) a tak bylo k vidění 10 zápasů.

Naše děvčata měla hned na úvod 2 nejtěžší soupeře - Jaroměř a Náchod. Začátek s Jaroměří byl výborný, bez problémů jsme vyhráli 1. set, i když koncovka už naznačovala, že se soupeř pomalu rozehrává. Ale ještě i začátek 2. setu vypadal dobře, vedli jsme 8:1, ale pak snad chladné počasí a ztuhlá těla našich hráček způsobila, že soupeř pomalu začal dotahovat (hlavně zlepšeným servisem) a na naší straně se kupila chyba na chybu. Najednou jsme nedokázali přehrát balon zpět a set se prohrál. Stejně pak vypadal i tie-break, takže úvodní zápas jsme nezvládli.

V druhém utkání s Náchodem jsme opět začali výborně a po po více než polovinu setu vedli s celkem velkým náskokem (postupně 15:5, 15:11, 20:14 a 24:21), ale přesto jsme opět dokázali povolit a pustit soupeře ke hře. Ten toho využil a srovnal na 24:24 a byla z toho další dramatická koncovka, v níž jsme nakonec měli více štěstí a zvítězili 28:26. Druhý set už jsme ztrátu vypracovaného náskoku nepřipustili a vyhrály 25:19.

V zápase s Třebechovicemi jasně převládala zkušenost a větší vyhranost našich hráček, takže kromě začátku 2. setu, kdy jsme se chvíli se soupeřem přetahovali, bylo o výsledku rozhodnuto (25:15, 25:18).

V závěrečném zápase proti věkově nejmladším účastnicím soutěže jsme měli potvrdit jasnou roli favorita, ale děvčata asi měla pocit, že takový zápas se prostě vyhraje sám a ony pro to nebudou muset nic udělat. Takže po celý první set bylo vidět z naší strany obrovské množství technických chyb a hlavně velké překvapení vždy, když od soupeře přiletěl balon zpět na naši stranu (většinou z první či druhé). Nakonec jsme se museli o výsledek strachovat až do konce, ale podařilo se - 25:23. Po důrazné domluvě se již naštěstí ve druhém setu nic podobného neopakovalo a díky několika dělovým servisům Pídi (na mě v tu chvíli strašně naštvané Smiley, že jsem ji nenechal sedět... ) jsme vedli 9:0, pak si již i ona mohla jít odpočinout a set jsme bez problémů vyhráli 25:12.